Zber odpadkov na Kalvárií

Autor: Martin Labudík | 15.6.2011 o 20:29 | (upravené 15.6.2011 o 23:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  103x

Mala namotivovaná skupina dobrovoľníkov sa rozhodla skoncovať s neuveriteľným pohľadom na Kalváriu, kde po branných výcvikoch a piatkových stretnutiach mladých ostávajú kopy odpadkov, ktoré nikto nie je schopní odstrániť. Tieto sa časom roznesú do okolia a ničia tak čaro prírodnej časti Kalvárie

Nebola potrebná ani veľká účasť mladých, ale stačila motivácia a chuť a okolie Kalvárie dostalo späť svoju krásu. Keby sa raz za čas našli 5-10 mladí ľudia, ktorí by obetovali jednu hodinu zo svojho voľného času, tak by Kalvária, ale aj iné oddychové miesta nášho mesta neboli až tak odstrašujúce.  Pri pohľade na odpadky sa u dobrovoľníkov vytvára mienka, že ľudia naozaj nerozmýšľajú a správajú sa ako neandertálci. Nenachádzam slov, čo 5 použitých detských plienok robilo voľne pohodených na Kalvárií.
Veľká nechuť k odhodeným nechutným odpadkom, nás neodradila, dokončili sme svoju dobrovoľnícku prácu, aby sme pridali ruku k dielu, zlepšili kvalitu životného prostredia a dali možnosť mladej generácií, ale i staršej vychutnať si oddych na Kalvárií, bez akýchkoľvek odpadkov. Môžeme sa pochváliť, že sme touto aktivitou prispeli k zvýšeniu počtu dobrovoľníckych aktivít v rámci Európskeho roka dobrovoľníctva.

Členovia neformálnej skupiny Mládežníckeho parlamentu v Považskej Bystrici sa budú i naďalej snažiť prostredníctvom takýchto dobrovoľníckych aktivít  získať na svoju stranu mladých ľudí a zapojiť ich do dobrovoľníckej činnosti, ktorá bude zameraná k zlepšeniu životného prostredia. Mesto, v ktorom žijeme je vizitkou nás všetkých, a preto výrok „ako si upraceme, tak sa v ňom budeme mať“. Kiež by tento štandard chápal každý, kto ide do prírody, či už za oddychom alebo za športom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?