Zber odpadkov na Kalvárií

Autor: Martin Labudík | 15.6.2011 o 20:29 | (upravené 15.6.2011 o 23:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  114x

Mala namotivovaná skupina dobrovoľníkov sa rozhodla skoncovať s neuveriteľným pohľadom na Kalváriu, kde po branných výcvikoch a piatkových stretnutiach mladých ostávajú kopy odpadkov, ktoré nikto nie je schopní odstrániť. Tieto sa časom roznesú do okolia a ničia tak čaro prírodnej časti Kalvárie

Nebola potrebná ani veľká účasť mladých, ale stačila motivácia a chuť a okolie Kalvárie dostalo späť svoju krásu. Keby sa raz za čas našli 5-10 mladí ľudia, ktorí by obetovali jednu hodinu zo svojho voľného času, tak by Kalvária, ale aj iné oddychové miesta nášho mesta neboli až tak odstrašujúce.  Pri pohľade na odpadky sa u dobrovoľníkov vytvára mienka, že ľudia naozaj nerozmýšľajú a správajú sa ako neandertálci. Nenachádzam slov, čo 5 použitých detských plienok robilo voľne pohodených na Kalvárií.
Veľká nechuť k odhodeným nechutným odpadkom, nás neodradila, dokončili sme svoju dobrovoľnícku prácu, aby sme pridali ruku k dielu, zlepšili kvalitu životného prostredia a dali možnosť mladej generácií, ale i staršej vychutnať si oddych na Kalvárií, bez akýchkoľvek odpadkov. Môžeme sa pochváliť, že sme touto aktivitou prispeli k zvýšeniu počtu dobrovoľníckych aktivít v rámci Európskeho roka dobrovoľníctva.

Členovia neformálnej skupiny Mládežníckeho parlamentu v Považskej Bystrici sa budú i naďalej snažiť prostredníctvom takýchto dobrovoľníckych aktivít  získať na svoju stranu mladých ľudí a zapojiť ich do dobrovoľníckej činnosti, ktorá bude zameraná k zlepšeniu životného prostredia. Mesto, v ktorom žijeme je vizitkou nás všetkých, a preto výrok „ako si upraceme, tak sa v ňom budeme mať“. Kiež by tento štandard chápal každý, kto ide do prírody, či už za oddychom alebo za športom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Máme potenciál byť jednou z najlepších krajín.


Už ste čítali?