Neformálne školenie "Učíme sa navzájom"

Autor: Martin Labudík | 11.1.2012 o 20:30 | (upravené 11.1.2012 o 20:51) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  159x

To, že v našom Považsko-Bystrickom regióne je málo neformálnych školení pre mladých vie asi každý mladý, ktorí sa o takéto školenia zaujíma. Dlho však tomu už nebude, nakoľko združenie Mladí pre Považskú je pevné rozhodnuté pokračovať vo svojej doterajšej činnosti.

V Piatok až Nedeľu 21.-23. Októbra sa konalo neformálne školenie s názvom Učíme sa navzájom. Hlavným organizátorom neformálneho školenia bol Martin Labudík. Neformálne školenie bolo finančne podporené cez projekt, ktorý vznikol za finančnej podpory Národného projektu. Národný projekt je spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom. Sprostredkovateľom daného projektu bola IUVENTA.

Školenie sa uskutočnilo v priestoroch Základnej umeleckej škole a v zasadačke bývalého národného frontu. Školenia sa zúčastnilo spolu 15 mladých ľudí z rôznych časti Považského regiónu. Medzi mladých prišli študenti aj z iných blízkych regiónov, ktorých dané školenie veľmi oslovilo.

Myšlienka vytvorenia a zrealizovania projektu vznikla na základe nedostatku podobných školení v okolí. Na školenie boli pripravené nosné témy, a to: tímová spolupráca a budovanie tímu, tvorba projektov, komunikácia s médiami, fundraising a na záver vedenie skupiny.

Cieľom školení bolo ponúknuť nové poznatky z jednotlivých tém, ktoré budú môcť mladí ľudia využiť vo svojich novovytvorených prípadne už v založených skupinách. Medzi ďalšie ciele projektu patrila motivácia pre ďalšie neformálne vzdelávanie, zisk kontaktov, vytvorenie partnerstiev medzi členmi jednotlivých skupín a zisk inovácii do jednotlivých skupín.

Na mieste mali možnosť sa prezentovať organizácie okrem združenia Mladí pre Považskú aj Skauti z Považskej Bystrice, Astronomický klub Juraja Bardyho v Plevníku - Drienovom a Informačné centrum mladých v Považskej Bystrici. Mladí tieto predstavenia uvítali, nakoľko o ICM do nedávna ešte nepočuli a nevedeli, že existujú organizácie tohto typu.

Ako organizátor som nečakal s tak pozitívnou spätnou väzbou a preto som otvorený pre ďalšie možné neformálne školenia do budúcna. V prípade väčšieho záujmu o podobné školenie budem ochotný zopakovať školenie, ako organizátor aj pre ďalších možných účastníkov, ktorí sa nemohli z rôznych dôvodov zúčastniť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Máme potenciál byť jednou z najlepších krajín.


Už ste čítali?